*دکوراسیون *

طراحی اجرای دکوراسیون فست فود رستوران کافی شاپ ورستوران های ملل وفرنگی به چند فاکتور هم ایده ، فضا و طراحی معماری اجرا می شود . برترین دکوراسیون های داخلی رستوران ها با توجه به این نکات انتخاب می شوند .
 • 1ـ تقسیم بندی پلن ها
 • 2ـ چیدمان و آرایش
 • 3ـ معماری و هایلایت های طراحی داخلی
 • 4ـ انتخاب تیریدی و اجرای کامل و درست
 • 5ـ نورپردازی مناسب
 • 6ـ رنگ آمیزی درست در فست فود رستوران کافی شاپ
 • 7ـ انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر
 • 8ـ ساخت مبلمان
 • تاثیر رنگها:در دکوراسیون فست فود رستوران.
  اهمیت رنگ ها در اجرا وطراحی داخلی فست فود رستوران کافی شاپ
  رنگ زرد:
  حالت تحریک کننده ذهنی و هوشی دارد و شدیداً موجب تقویت فکر انسان میشود، موجب آرامش و خوشحالی در روحیه انسان میشود.
  این رنگ، رنگ روحانی، ایده آل و فیلسوفی و تحریک کننده فکر و آرام کننده برخی حالات عصبی میباشد.

  رنگ قرمز:
  نبض را سریع میکند، فشار خون را بالا میبرد، تنفس را افزایش میدهد، خاصیت اشتها آوری دارد، نیروبخش، محرک، تسکین دهنده برخی بیماریهای پوستی، در کوتاه مدت روان شخص را تحریک میکند.
  توجه به این نکته در استفاده از رنگ قرمز در طراحیها ضروریست که: رنگ قرمز برای مدت کوتاهی برای انسان خوشایند است ولی پس از مدتی آزاردهنده شده و باعث اذیت روانی و ایجاد خستگی میشود.

  رنگ آبی:
  این رنگ موجب افزایش فعالیت های حیاتی سلول ها میگردد، انسان در مواجهه با این رنگ احساس آرامش مطبوعی میکند. تماس مداوم با این رنگ حتی در سطح وسیع ایجاد خستگی یا اثر سوء ندارد، لذا میتواند در محیط کار و زندگی مورد استفاده قرار گیرد، حرارت اضافی بدن را کاهش میدهد، آرام کننده سیستم اعصاب است، این رنگ درهای رحم و شفقت و فهم را باز می کند.

  رنگ سبز:
  برای محیط کار و زندگی بسیار مناسب است. و اثر مفرح و ملایمی دارد که تماس مداوم با آن اشکالی ایجاد نمیکند.

  رنگ سفید:
  رنگی ملیح و براق، گریزاننده میکروب ها و علامت پاکی است. لباس سفید باعث میشود انسان آنگونه که هست جلوه گر شود و از طرفی نوعی اثر دلگشا و روحانی دارد.
  گاهی اوقات استفاده از رنگ سفید در پیش زمینه طرح و استفاده از یک رنگ دیگر در وسط طرح، تأثیر بسیار زیادی در بیننده میگذارد.

  رنگ سیاه:
  برخلاف رنگ سفید، سیاه، رنگی بیتحرک و ساکت و ساکن و غیر متحرک است و ضمن عدم ایجاد هر گونه تحریک روانی و جسمانی باعث کاهش سایر فعالیت ها میگردد و سستی و کندی را حاصل میشود، تسخیرکننده و متأثر کننده است، لذا توصیه شده که از پوشیدن لباس سیاه مگر در مواقع لزوم خودداری شود.
  در قرآن چهره های زشت و کریه و جهنمی به رنگ سیاه توصیف شده است:
  «یوم القیامه تری الذینَ کذّبوا علی الله وجوههم مسوّده» (روز قیامت کسانی را که بر خدا دروغ بسته اند، سیاه میبینی) (زمر، آیه 60)

  رنگ خاکستری:
  خاکستری، رنگیست آزاد از هرگونه محرک یا گرایش درونی، نه اضطراب آفرین است و نه آرام بخش.
  این رنگ موجب میگردد که چشم و اعصاب دچار خستگی و ملامت نگردد، زیرا اعصاب چشم نه اجباری دارند که مانند موجهه با سفیدی، با شدت آن مقابله کنند و نه مجبورند که مانند مواجهه با سیاهی فشاری را متحمل شوند.
  اولدهرینگ، فیزیولوژیست مشهور چنین گفته است:
  «چشم و اعصاب همیشه تمایل بیشتری به رنگ خاکستری دارند و موقعی که این رنگ وجود نداشته باشد، فقدانش ناراحتی ایجاد میکند، زیرا آرامشی که در اثر رنگ خاکستری به وجود میآید از بین میرود.


  IRANGOODFOOD
   

* گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فود کافی شاپ رستوران ایران گودفود سرآشپزان برترطراح مجری دکوراسیون داخلی فست فود رستوران کافی شاپ

دکوراسیون