*درباره،راه اندازی فست فود*

گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فود کافی شاپ سرآشپزان برترirangoodfoodفست فود یا غذاي آماده چیست؟ فَست فود ( به انگلیسی: Fast food) یا غذاي فوري یا زود غذا یا غذاي سریع عنوانی است براي غذاهایی که به سرعت طبخ و آماده میشوند. انواع ساندویچ به ویژه همبرگر از فست فودهاي رایج هستند. فست فود در مورد غذاهاي خانگی به کار نمیرود. بلکه بیش تر اشاره به غذاهایی میکند که در رستورانها تهیه میشوند. مک دونالد و کی اف سی از رستورانهاي مشهوري هستند که در سراسر دنیا غذاي سریع ارائه میدهند.

موفقیت در فست فود از دیدirangoodfood

۱- تمرکز در رهبری
۲- اعتماد به نفس
۳- شفافیت در کسب و کار
۴- یکپارچگی در عملکرد
۵- الهام بخشی
۶- اشتیاق
۷- نوآوری
۸- صبر
۹- خویشتن داری
۱۰- درک آمار
۱۱- اصالت و واقعی بودن
۱۲- ذهن آزاد
۱۳- قاطعیت
۱۴- جذابیت
۱۵- توانمندی
۱۶- مثبت اندیشی
۱۷- سخاوت
۱۸- سماجت و پافشاری
۱۹- بصیرت
۲۰- ارتباط
۲۱- پاسخگویی
۲۲- خستگی ناپذیری
23_انتقادپذیری
24_سالم بودن
25_دوراندیشی وریسک پذیری
26_ تمایل به کسب موفقیت
27_ظاهری آراسته
28_غروشغلی
29_مهارت درارتباطات
30_صداقت وصراحت
31_داشتن حافظه خوب
32_ظرفیت کارسنگین
33_تصمیمات عاقلانه
34_مشتری مداری
35_اتکابه خود
36_غلبه برترس
37_ایجادانرژی مثبت
39_تمایل به ارزش یابی
40_علاقه به دیگران
(گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فود کافی شاپ رستوران سرآشپزان برتر)irangoodfood

انواع غذاهاي فوري:

همبرگر ، انواع ساندویچ هاي سوسیس و کالباس، هات داگ، سیب زمینی سرخ کرده، مرغ سوخاري، ناگت مرغ، انواع پیتزا و...

ترکیبات فست فود ها

ترکیبات سوسیس و کالباس که شایعترین نوع غذاهاي آماده هستند عبارتند از:

گوشت چرخ کرده(گوشت گاو، گوساله، بره، گوسفند، مرغ و بوقلمون): 40 تا 90 درصد محتویات سوسیس و کالباس را گوشت تشکیل می دهد. در موارد نادر ماهی نیز در تهیه سوسیس مورد استفاده قرار می گیرد.

نمک: نمک به عنوان طعم دهنده، نگهدارنده (به علت خاصیت ضد باکتریایی ) و پیوند دهنده ذرات گوشت عمل می کند. جذب کلسیم و پروتئین در بدن با مصرف زیاد این غذاها به علت نمک بالاي آنها کم شده و در نهایت منجر به پوکی استخوان می شود.

ادویه جات: فلفل، دانه خردل، پیاز، سیر، رازیانه و زنجبیل براي ایجاد طعم هاي مختلف در انواع سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر خشک، آرد، نشاسته، پروتئین سویا، خرده هاي نان، پودر سیب زمینی و برنج، روغن مایع، آب، شکر (دکستروز) و ویتامین C

جگر و چربی گاو، گوسفند و مرغ.

پسته، قارچ و پنیر (در برخی موارد استفاده می شوند)

نیتریت ها، نیترات ها و فسفات ها: این ترکیبات جهت حفظ رنگ و طعم سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند.

یک غذای سریع در خیلی از کشورها شامل یک ساندویچ (همبرگر، مرغ و مانند آن)، سیب زمینی سرخ کرده و یک نوشابه گازدار است.

برگر مرغ :

برگر مرغ : این محصول شامل گوشت مرغ، ادویه مخصوصمرغ، آرد سوخاري، تخم مرغ و روغن میباشد.

ناگت مرغ :

ناگت مرغ : براي تهیه ناگت مرغ، ابتدا گوشت قسمتهاي ران و سینۀ مرغ شستشو شده و پس از چرخ کردن با ادویه جات ، آرد ، تخم مرغ، روغن و نمک مخلوط میشود و پس از قالب زنی، سرخ کردن اولیه صورت میگیرد و پس ازآن منجمد و بسته بندي میشود. قابل ذکر است تمامی مراحل توسط دستگاه هاي تمام اتوماتیک صورت میگیرد.

کراکت سیب زمینی و مرغ :

کراکت سیب زمینی و مرغ : این محصول شامل سیب زمینی رنده شده، گوشت مرغ، تخم مرغ، ادویه، روغن و نمک میباشد که بصورت نیمه آماده و منجمد عرضه میگردد.

همبرگر ممتاز:

همبرگر ممتاز: همبرگر ممتاز شامل گوشت گوساله، پیاز، ادویه و نمک بوده و مزیت اصلی آن درصد بالاي گوشت ( 85 %) و همچنین عدم استفاده از سویا میباشد. همبرگر به صورت منجمد وخام بوده و به صورت وکیوم عرضه میشود.

ناگت گوشت :

ناگت گوشت : این محصول به صورت نیمه آماده عرضه میگردد و شامل گوشت، ادویه و نمک با پوشش آرد سوخاري میباشد.

فیله ماهی :

فیله ماهی : فیله هاي ماهی میتواند از مرغوبترین ماهیان صنعتی خلیج فارس و دریاي عمان و یا ماهیان وارداتی تولید شود و در بسته بندیهاي وکیوم و غیرقابل نفوذ به عوامل خارجی عرضه میگردد. از جمله فیله هاي ماهی میتوان به فیله ماهی شوریده، شیر، سنگسر و سرخو اشاره کرد.

میگو سوخاري :

میگو سوخاري : میگوي استفاده شده از با کیفیت ترین میگوهاي آبهاي جنوب کشور میباشد که پس از جداسازي سر و پوست و رگ پشتی و انجام شستشوي مناسب، با عطر و بوي مناسب، میگوي تازه وارد خط تولید میشود. میگوها با نمک و ادویه مخلوط میشوند و با پوشش آرد سوخاري سرخ کردن اولیه صورت میگیرد و به صورت نیمه آماده عرضه میگردد.

فیله سوخاري ماهی :

فیله سوخاري ماهی : این محصول فیله ماهی بدون استخوان میباشد که با استفاده ازادویه هاي مخصوص طعم بسیار مناسبی را دارا میباشد و با پوشش آرد سوخاري به صورت نیمه آماده و منجمد در بسته بندي جهت مصرف عرضه میگردد.

فیش برگر :

فیش برگر از گوشت خرد یا چرخ شدة ماهیهاي خوراکی حلال گوشت، با افزودنیهاي مجاز تهیه و بصورت خام یا نیمه پخت با پوشش یا بدون پوشش فرآوري و در نهایت بصورت منجمد عرضه میگردد.

گوشت خرد یا چرخ شده ماهی (Minced Fish )

به گوشت ماهی اطلاق می شود که با روش هاي مکانیکی، پوست، استخوا ن ، سر ودم و امعاء و احشاء از آن جدا شده و در نتیجه آن گوشت ماهی خرد شده باشد.

سوریمی (Surimi )

گوشت خرد یا چرخ شده ماهی است که پس از شستشو، آبگیري و پالایش (Straining ) شده باشد این عملیات به منظور تثبیت پروتئینهاي میوفیبریلی گوشت ماهی انجام میگیرد. سوریمی حد واسط گوشت چرخ شده و فرآورده هاي خمیري ماهی مانند فیش برگر، فیش فینگر و غیره میباشد که به دو صورت خام و فرآوري شده تهیه میگردد.

گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فود کافی شاپ سرآشپزان برترirangoodfoodدرنظرداردباراه اندازی فست فود کافی شاپ رستوران درسراسر کشور بابهترین ارائه خدمات درخدمت مشتریان وسرمایه گذران عزیزباشدsalem.good.food

مرغ سوخاری وکنتاکی

گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فودکافی شاپ سرآشپزان برترirangoodfood کی‌اف‌سی (در انگلیسی: KFC مخفف کلمه Kentucky Fried Chicken به معنای مرغ سوخاری کنتاکی، نام یک رستوران زنجیره‌ای آمریکایی است که در سال ۱۹۵۲ توسط کلونل هارلند ساندرز در ایالت کنتاکی آمریکا آغاز به کار کرد و همینک در بیش از یکصد کشور جهان دارای بیش از سیزده هزار رستوران است. در حدود هفتصد و پنجاه هزار نفر در سراسر جهان در رستورانهای کی‌اف‌سی بصورت مستقیم و غیرمستقیم کار می‌کنند. مرغ سوخاری غذای اصلی این رستوران‌ها را تشکیل می‌دهد.

گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فودکافی شاپirangoodfoodتولیدکننده بهترین پودرهای سوخاری نرمال واسپایسی مرینت هاوبهترین طعم دهنده های غذایی درسراسرکشور عزیزمان میباشد.

ساندویچ

گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فودکافی شاپ سرآشپزان برترirangoodfood مواردی درموردساندویچ ساندویچ نوعی غذاست که شکل ساده آن از برشهای گوشت، پنیر و یا سایر مواد غذایی در لابلای دو برش نان، تهیه می‌شود. این نوع خوراک، در قرن ۱۸ میلادی به خاطر «جان مونتاگو، ارل چهارم ساندویچ»، به این نام درآمد. برای مونتاگو در هنگام قمار برشهای نان و گوشت آورده می‌شد تا او ضمن قمار بازی کردن بتواند غذا هم بخورد. بزودی خوردن ساندویچ در تمام قاره اروپا همه‌گیر شد و نام آن به زبان فرانسه هم راه یافت، از آن هنگام ساندویچ، به دلیل سادگی در تهیه کردن، قابلیت همراه بردن با خود و تنوع بسیار آن، تقریباً به همه دستورهای غذایی مربوط شده است.irangoodfoodبابهترین ارائه خدمات دربخش راه اندازی فست فود درسراسرکشور عزیزمان میباشد