هزینه راه اندازی یک فست فود حرفه ای
حضور در بازار پر رقابت و چالش برانگیز غذاهای فست فودی با توجه به رشد روز افزون تقاضا در این حوزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. امروزه حتی افرادی هم که خیلی در این حوزه تخصص ندارند دوست دارند تا با گذراندن دوره های آموزشی ویژه ای که برگزار می شود و آموختن شیوه پخت و پز غذاهای فست فودی وارد این کار شده و برای خود به کسب درآمد برسند.
اما برای راه اندازی فست فود عوامل متعددی هستند که دخیل هستند. اگر خواهان راه اندازی یک فست فود همه کاره و ویژه باشید باید بتوانید فست فودی را راه بیاندازید که از نظر تجهیزات و امکانات چیزی کم نداشته باشد.فست فودهای حرفه ای با فست فود های معمولی تفاوت های زیادی دارند. آنها درآمد های بسیار بیشتری دارند و خیلی زودتر مشهور می شوند.
اگر خواهان راه اندازی یک فست فود حرفه ای هستید و به دنبال برآورد هزینه های آن می باشید باید حداقل های زیر را داشته باشید:
• یک مکان مناسب: داشتن مکان مناسب بصورت استیجاری و یا ملکی در یک مکان خوب در موفقیت فست فود اهمیت زیادی دارد. طبیعتا هر چه این مکان بهتر باشد باید هزینه بیشتری هم پرداخت نمایید.
• تجهیزات کامل: فست فودی های حرفه ای تجهیزات خود را کامل می کنند. داشتن انواع تجهیزات آشپزخانه مانند انواع فر، کوره و انواع تجهیزات پخت و پز و... که بسته به نوع تجهیزات و کیفیت و ابعاد و اندازه آنها هزینه های مختلفی دارند. معمولا از حدود 20 تا 300 میلیون می توانید تجهیزات تهیه کنید. هرچه بیشتر هزینه کنید فست فودی حرفه ای تر خواهید داشت.
• دکوراسیون مغازه: هیچ شخصی علاقه ندارد در جایی که روحیه و نمای زیبایی ندارد وقت بگذراند چه برسد به اینکه غذا بخورد. بهتر است فضای کار خود را به صورت خلاقانه و متناسب با محیط فست فودی دکوراسیون کنید. اگر باهوش باشید هزینه زیادی برای دکوراسیون نیاز ندارید و حتی با  5 تا 6 میلیون هم می توانید مغازه را طراحی و دکور کنید.
• تابلو برای مغازه: این تابلو می تواند در ابعاد و اشکال مختلفی تهیه شود. در طراحی تابلو هم خلاقیت داشته باشید تا جلب توجه کنید. هزینه تابلو هم از 3 تا 30 میلیون می تواند متفاوت باشد.
• چیدمان داخلی فست فود: شما برای داخل مغازه فست فود به میز و صندلی، میز سفارش، میز تحویل غذا و سیستم فروش و ... نیاز دارید. این تجهیزات در موفقیت و مشتری گیر شدن فست فود بسیار اهمیت دارند. هم در چیدمان و هم در خرید در خصوص این تجهیزات باید وسواس زیادی به خرج دهید. گاهی حتی داشتن یک دکوراسیون داخلی متناسب با این چیدمان تاثیر زیادی از نظر روانی بر روی مشتری دارد. این تجهیزات را باید بین 10 تا 200 میلیون برای خود فراهم کنید.
• آموزش: اساس و اصول عمده موفقیت و فروش بسیار بالای تمامی فست فود ها و رستوران ها داشتن کادری مجرب و حرفه ای است. در این حوزه آموزش بسیار تعیین کننده است. سر آشپز و یا سرآشپزهایی که کار بلد و حرفه ای باشند و کادری که نحوه رفتار و جذب مشتری را بدانند بیشترین تاثیر را در فروش شما دارند. حتما برای آموزش کادر و پرسنل خود باید هزینه زیادی انجام دهید. این موضوع بسته به شرکت آموزش دهنده قیمت متفاوتی دارد.
به غیر از هزینه های فوق برای راه اندازی یک فست فود موفق باید هزینه تبلیغات، جعبه، خرید مواد اولیه، خرید لباس کادر و هزینه های جاری دیگر را هم به این هزینه ها اضافه کنید. ولی در نظر داشته باشید که اگر به خوبی و با رعایت اصول درست فست فود خود را راه اندازی کنید موفقیت و درآمد بسیار  خوبی در انتظار شما خواهد بود.
اجازه دهید در این راه گروه سرآشپزان برتر به عنوان یکی از برترین گروه های آموزشی و اجرایی فست فود ها و رستوران ها در ایران شما را یاری دهد تا موفقیت خود را تضمینی کنید.