طرح کسب وکاردر راه اندازی رستوران فست فود

طرح کسب و کار یا همان business plan شرحی مکتوب از آینده کسب و کار شما در راه اندازی فست فود وهمچنین رستوران یا فود کورت است که تمامی ابعاد کسب و کار ، اهداف کلی و مراحل رسیدن به این اهداف را به طور دقیق و واضح در بر می گیرد

.تمامی ابعاد بازاریابی، مالی و رویکردهای عملکردی در این طرح شرح داده می شوند و سیاست ها و استراتژی های کسب و کار مورد نظر توسط آن هدایت می گردند .

در ادامه می خواهیم نکات اصاصی طرح کسب و کار را برای صنعت رستوران با شما به اشتراک بگذاریم :

1-معرفی کسب و کار :

طرح کسب و کار شما باید در درجه اول معرف شما باشد .سبک رستوران شما، غذاهایی که در آن سرو می شود و مشتریان هدف باید در این طرح به طور واضح شرح داده شود و هم چنین رستوران شما ، ویژگی های منحصر به فرد و وجه تمایز آن با رقیبان باید در آن مطرح گردد .

2-مشخص کردن مدیران و کارکنان رستوران :

تمامی مدیران رستوران و کارکنان بخش های مختلف اعم از آشپزخانه، پیشخدمت ها و منابع انسانی باید به طور دقیق در طرح کسب و کار معرفی گردند . هم چنین عملکرد تمامی افراد باید به طور واضح شرح داده شود و هزینه های مربوط به کارکنان اعم از حقوق و دستمزد و هزینه های آموزش به طور دقیق باید در طرح کسب و کار مشخص باشد .و در نتیجه یک چارت سازمانی برای نشان دادن جریان مسئولیت تنظیم گردد .

3-شرح کامل ملزومات رستوران :

تمامی ملزومات رستوران از مکان گرفته تا تجهیزاتی از قبیل کولر، یخچال، فریزر، ماشین ظرفشویی و حتی مبلمان و دکوراسیون باید به طور دقیق در طرح کسب و کار عنوان گردد، هم چنین تمامی هزینه های مربوط به هر مورد و سرمایه مورد نیاز برای تهیه آن ها باید برآورد شده و در طرح کسب و کار لحاظ شود .

4-تهیه لیست تأمین کنندگان :

تمامی اقلام مصرفی و مواد اولیه باشد به طور کامل شناسایی گردند . بعد از انجام تحقیقات کافی در بازار (جهت شناسایی بهترین تأمین کننده از نظر موقعیت مکانی، قیمتی و …) بهترین تأمین کنندگان باید مشخص گردند .اطلاعات کامل آن ها درج شود . اگر قرار دادی بسته شده است به طور شفاف توضیح داده شود و هم چنین روش های کنترل موجودی که تعیین شده است در طرح کسب و کار شرح داده شود .

5- رویکردهای مارکتینگ و تبلیغات :

بعد از انجام تحقیقات اصولی در محدوده جغرافیایی رستوران مورد نظر و شناسایی کامل رقیبان و هم چنین تعیین مشتریان هدف ، تمامی رویکردهای تعیین شده برای جذب مشتریان هدف و موفقیت در مقابل رقیبان به طور کامل شرح داده شود و چشم انداز کامل مارکتینگ و تبلیغات به همراه اهداف آن ها طور کامل تعین گردد

6-مجوز ها و پروانه های مورد نیاز :

تمامی مجوز ها و پروانه های مورد نیاز برای این کسب و کار باید مشخص شوند و مراحل لازم برای کسب و حفظ آن ها شرح داده شود .

7-ایجاد منوی رستوران :

منوی رستوران و قیمت هر آیتم به همراه استراتژی مربوط به تعیین قیمت ها تعیین گردد.

8-تهیه چشم انداز اجرایی

تهیه خلاصه ای از چشم انداز اجرایی برای مدت زمان مشخص (برای مثال یک سال) با توجه به تمامی مراحل قبلی تهیه طرح کسب و کار .

چند اشتباه در زمان راه اندازی رستوران،فست فودکه می تواند جبران ناپذیر باشد:

بدون طرح و برنامه ریزی شروع کنید:

همه ی ما ایده هایی داریم ولی آیا در واقعیت قابل پیاده سازی است یا نه؟ پاسخ این سوال با یک طرح ریزی درست و اصولی مشخص می شود.

هر محلی برای راه اندازی رستوران مناسب است:

موقعیتی که یک رستوران در آن قرار دارد می تواند در سود و زیان موثر باشد. راه اندازی یک رستوران در کوچه ای که هیچ رفت و آمدی در آن نیست ریسک بالایی دارد.

سرمایه مناسب ندارید:

هر کسب و کاری باید مراحلی را بابت راه اندازی، تبلیغات و ... طی کند تا به مرحله سوددهی برسد. بنابراین می بایست هزینه های اولیه را پذیرفت تا به نقطه ی دلخواه رسید.