ایران گود فود بهترین مشاوردرخدمات راه اندازی وآموزش فست فود رستوران
گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فود کافی شاپ رستوران سرآشپزان برتربرآورد هزینه های مربوط به راه  راه اندازی فست فود کافی شاپ رستوران.برای اولین باردر کشور
تخمین هزینه های مورد نیاز، یکی از نخستین گام ها برای شروع یک کار تجاری است. به جز زمانی که خودتان ثروتی داشته باشید، باید طرحی توجیهی
تصمیم بگیرید که می خواهید وسایل محل کارتان را بخرید یا در صورت امکان، امانت بگیرید یا اجاره کنید. امانت گرفتن یا اجاره کردن، هزینه های اولیه را کمتر می کند و می توانید این امکان را داشته باشید که اگر تجارت تان رونق گرفت، سپس شروع به خرید وسایل کنید. هزینه اجاره ماهیانه را یادداشت کنید وآیامغازه وملک مورد نظر اجاره یادر تملک است.
فروشگاه های مختلف را برای خرید بهتر اجناس، مورد بررسی قرار دهید. هزینه های تاسیساتی چون وسایل آشپزخانه، همچنین تغییر ظاهری آشپزخانه، محل طبغ غذا، سرویس بهداشتی و دیگر وسایل ساختمانی است که باید قبل از باز کردن رستوران، آن ها را در نظر بگیرید.
هزینه های مربوط به مبلمان، طراحی داخلی، رومیزی و وسایل دستشویی را در نظر بگیرید. قیمت ها را با هم مقایسه کنید و بعد اقدام به خرید کنید. اگر دقیقا می دانید که چه می خواهید، مدل های خاص را با هم مقایسه کنید تا هزینه ها دقیق تر باشد.
هزینه های مربوط به خرید مجوزهای لازم را نیز در نظر بگیرید. مجوزهای ساختمان احتمالا تنها مجوزهایی باشند که شما برای رستوران تان نیاز داشته باشید. هزینه مجوزها در هر استانی ممکن است متفاوت از هم باشد. هزینه های بیمه حوادث، آتش سوزی و یا سرقت را نیز در نظر داشته باشید.
هزینه های مربوط به دستمزد کارگران را در نظر بگیرید و البته با خود روراست باشید و آنچه که واقعا در توان تان است و می توانید خودتان کار کنید را در نظر بگیرید. اگر خودتان اصلا نمی توانید در رستوران حضور داشته باشید، باید یک مدیر مجرب برای آن انتخاب کنید.
ببینید که آیا فست فودرستورانی که می خواهید باز کنید، می توانید با فست فودرستوران های بزرگ شهر رقابت داشته باشد یا خیر. به فست فود رستوران ها سر بزنید، با صاحبان آنها صحبت کنید و از تجارب آنها استفاده کنیدویا با مشاوره خبره راه اندازی مشورت یا مشاوره بگیرید
هزینه اولیه مکانتان برای فست فود کافی شاپ رستوران اجاره بها یا رهن میباشد.درموارد بیشتر.فست فود دارها یا رستوران دارهاصاحب ملک نیستن.پیش بینی هزینه ها راحداقل 6ماه تا1سال تمام درطرح کاری خود قراردهیدومطمئن شوید که پروژه وطرحتان شامل هرسناریوی ممکن می گردد بدترین حالت وبهترین حالت وبه احتمال قریب به یقین کامل کردن برنامه تان میباشد در نظر گرفتن برآورد هزینه قبل از را اندازی فست یا رستوران خط های تولید آشپزخانه بعد از طراحی داخلی مبلمان دکوراسیون میباشد.
خط های تولید همانطورکه گفتیم بستکی به نوع ارائه منومی باشد.
خط تولید پیتزا
خط تولیدمرغ سوخاری کنتاکی
خط تولیدبرگر
خط تولید ساندویچ
خط تولید مرغ بریان
خط تولید کباب ترک
خط تولید پاستا
خط تولید برنج وکباب
خط تولید پرپ وآماده سازی
وخط های تولید غیره
هزینه تجهزات در فست فود رستوران بابرآورد منو وارائه خدمات به مشتری ومشتریان بستکی دارد.
چگونه آشپزخانه صنعتی را طراحی کنیم
تا زمانی که تجربه شکست در یک آشپزخانه صنعتی با طراحی غلط را تجربه نکنید اهمیت طراحی آشپزخانه صنعتی، برای شما نمایان نمی گردد.
شیوه های مختلف طراحی آشپزخانه صنعتی
وقتی برای طراحی آشپزخانه صنعتی تفکر می کنید، چند عامل مهم را در نظر بگیرید.
فضای کافی سالن پذیرایی:
داشتن فضای کافی در سالن پذیرایی رستوران برای مهمانان از مهمترین قسمت های یک آشپزخانه و رستوران محسوب می شود.
اگر بهترین غذا و خدمات را داشته باشید اما فضای استاندارد برای نشستن مهمانان نداشته باشید، این امر سبب نارضایتی مشتریان شده و طبیعتا از تعداد مشتریان کسر خواهد شد.
فضای مورد نیاز برای هر صندلی حدودا 1.5 متر مربع می باشد. یعنی برای داشتن 60 عدد صندلی، نیاز به 90 متر مربع  فضا دارید.
تحرک آسان کارمندان در قسمت پخت و پز آشپزخانه:
آشپزخانه صنعتی که به خوبی طراحی شده باشد به کارمندان اجازه می دهد  بدون برخورد با یکدیگر رفت و آمد کنند.
این عدم اختلال در اوج شلوغی آشپزخانه سبب هرچه بالاتر رفتن راندمان پخت، تحویل و سود بیشتر برای مجموعه می باشد.
گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فود کافی شاپ رستوران))irangoodfoodگروه